Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

Konkurs „ Młody naukowiec”

Konkurs „ Młody naukowiec”

Ósma edycja konkursu "Młody naukowiec"odbyła się 09.06.2018 w siedzibie Nadleśnictwa Różanna

Kolejny już raz odbył się organizowany przez Nadleśnictwo Różanna, Szkołę Podstawową nr 2 w Koronowie oraz Szkołę Podstawową w Buszkowie konkurs „Młody naukowiec”. Ósma edycja konkursu odbyła się 09.06.2018 w siedzibie Nadleśnictwa Różanna, gromadząc młodzież z ternu Gminy Koronowo.

Konkurs ma na celu zainteresowanie uczniów światem przyrody, jego różnorodnością, bogactwem oraz pięknem, propagowanie szacunku dla otoczenia przyrodniczego człowieka i jego zrównoważonego użytkowania.

Tematem tegorocznego spotkania były ssaki leśne Polski. Uczestnicy w trzyosobowych drużynach po rozwiązaniu testu przystąpili do części praktycznej. W zmaganiach konkursowych dzieci rozpoznawały sylwetki zwierząt, odciski tropów naszych ssaków w specjalnie przygotowanych kuwetach z piaskiem. Wiele emocji wzbudziły dźwięki wydawane przez przedstawicieli naszej rodzimej fauny, oraz poroża jeleniowatych. Klasyfikacja drużyn wyglądała następująco:

I miejsce Szkoła Podstawowa w Buszkowie

II miejsce Szkoła Podstawowa w Koronowie

III miejsce Szkoła Podstawowa w Witoldowie

Uczestnicy reprezentowali wysoki poziom wiedzy leśno-przyrodniczej, czego efektem były małe różnice w punktacji drużynowej. Spotkaniu towarzyszyła miła i przyjazna atmosfera oraz chęć zgłębiania wiedzy teoretycznej jak i praktycznej. Po konkursowych zmaganiach młodzież wraz z opiekunami tradycyjnie spędziła czas przy ognisku. Można było skosztować daru lasu, jakim jest dziczyzna.